srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Duży wybór wisiorków srebrnych

Biżuteria Robienie zakupów

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak więc dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.