Rodzaje zapięć w kolczykach

Biżuteria

Znajdź kolczyki na www.bizutik.pl/kolczyki

Wybierając kolczyki warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego są wytworzone,, ich formę oraz design, ale także na zapięcie. Oto zwięzły spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego typu zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i często jest stosowane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie nosi się szalików, czapek czy ubrań z dużym kołnierzem.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Aktualnie stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, lecz łatwiej go zapiąć, ze względu na rozchylaną tylną “klapkę”. Na co dzień używa się ich przy bardziej wartościowych zestawach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie kupują najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i niedużych kulek.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]