Topaz mistyczny w jubilerstwie

Biżuteria

Jeśli poszukujesz mistycznego topazu, koniecznie sprawdź www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru możnaby mylnie stwierdzić, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ wysokiej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż topaz przybiera fioletowy odcień, błękitny zaś jest efektem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki daje stosowanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez złotników. Często stosują go więc do produkcji naszyjników, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich strojów – doskonale wygląda również na co dzień. Ważna okazuje się również różnorodność barw, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do danej kreacji.