Wisiorki z ametystami

Biżuteria Robienie zakupów

Dowiedz się więcej o biżuterii z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Chinach, Paragwaju, Madagaskarze i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdujemy go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych sukni. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.