Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Dbanie o zdrowie

Jeśli szukasz aparatu do terapii ultradźwiękowej, koniecznie wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki bardzo pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, blizn oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]