Badania dla operatorów

Dbanie o zdrowie

Zamów badania operatorów Bielsko

Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy dana osoba jest wstanie pracować jako operator wózka tudzież innego pojazdu. Mimo, że część badanych podchodzi do nich ze strachem, kiedy nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich zaliczenie nie może sprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak więc wyglądają badania operatorów maszyn? Na co należy się przygotować?

Początek badania operatorów

W pierwszej części badania kandydat wypełnia opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w różnych, zwłaszcza ekstremalnych przypadkach. Po sprawdzeniu ankiety kandydataubiegającego się o uprawnienia, prowadzący będzie miał możliwość stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na stres oraz ocenić jego inteligencję i dojrzałość społeczną. Zawartość kwestionariuszy zależy od tego, jaką profesję wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, jednak jej zaliczenie nie jest trudne.

Psychologiczne badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem odpowiednio skonstruowanych przyrządów. Poszczególne testy badają takie cechy jak prędkość reagowania lub podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach ten etap testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy potencjalny operator w rozmowie nie będzie krył złego nastroju lub badanie wykaże, iż przed wizytą w przychodni spożył alkohol. Badanie może być wówczas odłożone na inny termin lub – jeśli przyczyną okaże się spożycie alkoholu – również odwołane.

Adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]