Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Dbanie o zdrowie Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Społeczeństwo powoli zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, kurz czy bakterie i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów usuną?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.