Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Dbanie o zdrowie

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym tematem. Dziś natomiast, stosując nowoczesne sprzęty i – przede wszystkim – skuteczne leki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, że leczenie okaże się w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe jest wskazane za każdym razem, jeśli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, dzięki którym lekarz jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych warstw zęba. Dobrze przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym używa się też innych, nierzadko bardzo złożonych technologicznie narzędzi. Których?

Endodoncja mikroskopowa – sprzęt

Oprócz narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do ekranu przed oczami stomatologa, minimalizując niemal do zera niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest także mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji umożliwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze stosują także odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie kuracji i polepszenie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo refundowane?

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie we wszystkich sytuacjach jest ono refundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 lat. Pozostali nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś pełnopłatne. Jeżeli jest ono niezbędne, powinniśmy udać się do stomatologa dysponującego odpowiednimi akcesoriami i zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci piszą w sieci.