Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Dbanie o zdrowie

Klinika okulistyczna Kraków - uzupełnij swoją wiedzę!

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można skorygować uciążliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny i bezpieczny

Zaledwie dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie jaskry, presbiopii, nadwzroczności, jak również wielu innych chorób. Niezwykle rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku znamionująca się dużą skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest nieinwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent błyskawicznie powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje doświadczona kadra medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną technikę leczenia oraz wyeliminuje wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, dlatego mogą zidentyfikować nawet rzadkie choroby oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Poza tym lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący testem przydatnym w diagnozowaniu stanów zapalnych, jaskry oraz innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekta wad wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie także z innymi problemami, jak np. pozbyciem się kaszaków lub ciała obcego z oka.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]