Laserowa korekcja wzroku – najpopularniejsze metody

Dbanie o zdrowie

Potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących femtoLasik Kraków? Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl

Laserowa korekta wzroku to dzisiaj standardowa metoda korekcji hyperopii, myopii, astygmatyzmu czy presbiopii, jednakże mało pacjentów ma świadomość, że zabiegi te są wykonywane przy użyciu rozmaitych technik.

Metoda FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna i bezinwazyjna technika korekty wzroku

Zabieg FemtoLASIK (często zwany także All-Laser-LASIK) to całkowicie bezpieczna, bezinwazyjna oraz bezbolesna metoda korekcji takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – sprawny optometrysta może zrealizować go w kwadrans. Atutem tego zabiegu jest to, iż pacjentowi dość szybko wraca ostrość widzenia – zasadniczo w przeciągu doby po zabiegu może wznowić swoje normalne zadania. Zabieg przeprowadza się w dwóch etapach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą skalpela. W metodzie FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości mniej więcej 0,1 milimetra, a w kolejnej fazie przeprowadza się formowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest natomiast pewną odmianą zabiegu FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest dostosowane do każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu przygotowuje się topografię rogówki i na jej bazie rozplanowuje się wszystkie ruchy wiązki laserowej. Ten wariant zabiegu przeprowadza się u pacjentów z astygmatyzmem oraz nadwzrocznością, których układ optyczny cechuje się niestandardowym kształtem.

Metody EBK oraz LASEK

Inne metody korekty wzroku to m.in.:
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki usuwany jest nabłonek (odbudowuje się on po pewnym czasie samoistnie), a w następnej kolejności kształtuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK zwana jest zabiegiem powierzchniowym, jako że nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże zastosować jedynie do korekty niedużych wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z przeróżnych powodów nie można wykorzystać zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki ściągany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]