Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Dbanie o zdrowie Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie świeżości nadają jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą nieprzyjemne zapachy oraz korzystnie oddziałują na nasze zdrowie i otoczenie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w wyniku wyładowania elektrycznego, wydzielania się ogromnej ilości ciepła bądź wpływu silnego pola magnetycznego. Obecnie większa część z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, jak komputery, drukarki czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać niebezpieczne wirusy i mikroorganizmy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie ustawicznego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szpitalach, urzędach, szkołach czy biurach, czyli tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.