Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Dbanie o zdrowie

Mocne i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono żółte. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – nie tylko systematyczne zabiegi pielęgnacyjne

Szczotkowanie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi wybielające (woski, lakiery, pasty), nie zawsze są bezpieczne dla szkliwa. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne efekty już po trzech sesjach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – wykorzystaj moc światła

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg zaczyna się od weryfikacji stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu ustala się odcień zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest także właściwe dobranie PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej ok. 7 dni. Znakomite efekty zapewnia także wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.