Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Hobby i rozrywka Sport, rekreacja, hobby

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży znana w naszym kraju od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnego rywala. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Daje on znacznie większych wrażeń od pływania kajakiem, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy niedostępne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kanadyjce lub kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Żeby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, czasem nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak oszałamiające widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet całej Europy. Rafting na Dunajcu to również znakomita alternatywa dla miłośników adrenaliny, ponieważ szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.