Tenis dla dzieci

Hobby i rozrywka Sport, rekreacja, hobby

Odwiedź szkołę tenisa dla dzieci Kraków - skorzystaj z doradztwa fachowców

Aktywność ruchowa jest niezbędna i zalecana w wszelkiej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmotywować je do ruchu? Do wyboru jest wiele ciekawych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą brać udział w zajęciach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej dylematów. Mamy wybór spośród szerokiej gamy elementów, co umożliwią wybór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta zawiera pewne cechy oraz parametry i na ich bazie dostosowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Nierzadko zdarza się, że dorośli kupują swoim dzieciom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do zawierania znajomości, poznawania różnych form gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany nauczyciel rozwinie technikę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]