aktywne wyprawy

Wypoczynek przez wysiłek – górskie wycieczki dla aktywnych

Hobby i rozrywka Podróże

Znane są dwie kategorie ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy w każdy urlop starają się zrobić coś spektakularnego, czego wcześniej jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne szykują nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wyprawy to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla osób, które pragną zobaczyć przeróżne rejony świata oraz naszej ojczyzny od kompletnie innej strony. Scenariusz takich wycieczek jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których typowy wczasowicz nie zazna z pozycji wygodnego siedziska na ganku wynajętej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to dodatkowo wspaniała okazja, by nabyć przydatne umiejętności, gdyż często łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania reguł przeżycia w danym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się korzystania z raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Należy także zaznaczyć, iż taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych zadań wymagających ufności i współpracy z innymi członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Aktywne wycieczki to nie tylko góry w Polsce

Atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to najczęściej wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są wierzchołki w dalekich i bliskich zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Ale Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też w trakcie wyprawy do Nepalu albo na Wyspy Komodo.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]