kurs digital painting, malarstwo cyfrowe

Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Nauczanie

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania. Mając świadomość tych realiów mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne programy do digital paintingu

Jest dużo programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo że został opracowany jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, błyskawicznie został ulubionym softwarem ilustratorów i game devów. W wyniku powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak m.in. GIMP, Krita czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami olejnymi lub gwaszem. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo cyfrowe – kurs z udziałem instruktora

W zasadzie nauka malarstwa komputerowego odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze próby można podjąć na własną rękę, jednakże by stosownie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać niezbędne metody wykorzystania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, wypada zapisać się na kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie kursy jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji programu. Istotne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]