Kursy turystyki wysokogórskiej – jakie umiejętności tu zdobędziesz?

Hobby i rozrywka Nauczanie Podróże

Potrzebujesz wiadomości o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej? Dobrze trafiłeś!

Góry są zachwycające, a jednocześnie niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a szczególnie w miesiącach, kiedy urlopowicze masowo zjeżdżają w popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w sąsiedztwie słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przygotowania wybrali się na wyprawę trasą o wysokiej trudności. Zatem pasjonatom wysokich gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, aby posiąść niezbędne umiejętności jest odbycie kompleksowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są konieczne w przypadku różnych nieprzewidzianych sytuacji. Kurs omawia także zasady prawidłowego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada szerokie doświadczenie jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w małych grupach, które przeważnie nie przekraczają pięciu- osób. Dzięki temu przyswajanie wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie opanować podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]