Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Ochrona i bezpieczeństwo

Zamów znaki BHP

Na terenie naszego kraju obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Dzisiaj kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi chociażby o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące postępowania w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zaliczane są również instrukcje , które mówią o sposobach postępowania z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma prawidłowe oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na najróżniejszych urządzeniach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są także w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków ostrzegawczych , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal pozostaną wyraźne. W wielu przypadkach pokrywane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet przy niedostatecznym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]