Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Podróże

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta skitur, zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie jedynie po to, żeby spędzać dni na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – zalecane wyłącznie dla obytych w górach narciarzy

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w górskiej chacie z drewna i sporadycznego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas stosunkowo intensywnych, ale nadzwyczaj satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich nart oraz butów.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do skitur organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam idealne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości ponad 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa będzie adekwatna do zdobytych przez nie umiejętności, mogą liczyć na poradę instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]