Czym wyróżniają się ekologiczne gadżety reklamowe?

Promocja, marketing, reklama

W przeciągu ostatnich lat kwestia ekologii przeobraziła się w jedną z przewodnich spraw, omawianych arenie międzynarodowej. Konieczność modyfikacji naszych nawyków dotyczących odpowiedzialnego stosowania surowców, krok po kroku przenika do każdego aspektu życia, także do świata promocji. Teraz zarówno niewielkie firmy, jak i duże koncerny, zmierzają do tego, by stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one oznajmić klientom w różny sposób, m.in. przez wykorzystanie w akcjach promocyjnych eko gadżetów.

Z czego wykonywane są ekologiczne gadżety reklamowe?

Ekologiczne gadżety to artykuły promocyjne, ale wykonane z surowców przetworzonych lub szybko degradowalnych. Są to też gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw sztucznych, które można wykorzystywać na co dzień i których obdarowany nimi klient nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, iż korzystanie z nich w mniejszym stopniu wyrządza szkodę naturze. Za eko gadżety promocyjne traktuje się również te produkty, które wytworzone są z polipropylenu (PP). Pomimo, iż jest to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, z kolei kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – długopisy oraz portmonetki

Można przypuszczać, iż w ofercie hurtowni nieczęsto napotyka się obszerny wybór eko gadżetów reklamowych. Nic bardziej mylnego! Już sam asortyment odzieży reklamowej jest olbrzymi – nadruki wykonuje się na t-shirtach z bawełny organicznej, w przeróżnych fasonach (męskich, damskich oraz dziecięcych), a także w wielu kolorach. Grafiki reklamowe umieszczane są na bawełnianych i płóciennych torbach, dostępnych nie tylko w formie klasycznych toreb na ramię, ale także np. workowych plecaków. Inne modne gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które produkuje się z bambusa bądź ze zrolowanego papieru, eko puszki z biodegradowalnych polimerów, papierowe kubki na napoje oraz kosmetyczki.