Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Chcesz zamówić czapsy skórzane? Odwiedź ten adres

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży najczęściej znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]