antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Antena telewizyjna – co brać pod uwagę podczas kupna

Robienie zakupów

W przeważającej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zainwestować również we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, cechują się też świetną wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Wielki wybór anten naziemnych sprawił, że należy bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zastosować. Trzeba wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]