Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie spać ani jeść, gdy przeszkadza im gromadzący się katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie kataru jest tak ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła powodując podrażnienie. Bakteryjny, żółtozielony katar jest niebezpieczny dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak usuwać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do nosa, którą następnie uciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może budzić zdziwienie wielu rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, należy stosować dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny 0,9% roztworem soli. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa dziecka. Katarek do odkurzacza występuje w trzech wariantach: Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).