Bagażnik na relingi nie kupisz do każdego auta

Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne

Dowiedz się więcej o bagażniku dachowym

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Zwykle nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo ma opływowy kształt. Do jego montażu konieczne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je założyć sami. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć zawodowcom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem kajaki, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]