Bursztyn w biżuterii

Robienie zakupów Uroda

Jeśli potrzebujesz biżuterii z bursztynem, powinieneś odwiedzić ten adres

Biżuteria z bursztynem zawsze jest popularna – tak wśród młodych ludzi, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak dziwić – jantar jest przecież jednym z najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego w nadawaniu mu rozmaitych form sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki mogą dopasować się do aktualnych trendów. Żeby cieszyć się jej wyglądem, musimy o bursztyn właściwie zadbać. O co chodzi? Powie wam nasz poradnik.

Warunki składowania biżuterii z bursztynem

Złoto północy to niezwykle wrażliwy surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być przechowywana we właściwych warunkach. Bursztynowy wisiorek należy zabezpieczyć jedwabną szmatką, a następnie szczelnie zapakować w plastikowy worek oraz umieścić w drewnianej szkatułce. Powinniśmy też mieć na uwadze, by w pojedynczym opakowaniu nie przechowywać kilku przedmiotów – mogą się bowiem porysować.

Pielęgnujemy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie znosi silnych substancji chemicznych. Słuszniej zatem postąpimy, wykorzystując do jego czyszczenia łagodniejsze specyfiki – na przykład oliwę z oliwek oraz kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona miękką szmatką, lekko nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej zbyt dużo.

Stara biżuteria z bursztynem

Odkopałeś na strychu zabytkową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale jest cudowna, ale widać jej wiek. Czy można ją odnowić? Próbując uczynić to bez opieki specjalisty, możesz tylko jeszcze bardziej ją zepsuć – warto zatem zanieść ją złotnikowi.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]