Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Jeśli chcesz zamówić shutters, skieruj się tu.

Urządzając pokój, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na standardowe rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które czasami zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice wewnętrzne shutters

Podstawową cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również PCV. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się przeważnie na oknach, aczkolwiek rewelacyjnie sprawdzą się także na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większa część z nas na pewno widziała je w telewizji lub w kinie, ponieważ te okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice typu shutters pasują do przeróżnych stylów wnętrz

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale się prezentują, mają one też praktyczne funkcje. Za ich pomocą można kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać utracie ciepła. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je zainstalować je na większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nadzwyczaj wytworny wygląd, w wyniku czego wpływają na podniesienie wartości domu. Trzeba też uwydatnić, iż shuttersy reguluje się bez stosowania żyłek, co właściciele psotnych psów i kotów czy rodzice dzieci, które przerwać sterczące sznurki, uznają na pewno za duży plus.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]