Do czego służy lonża jeździecka?

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Kup lonżę jeździecką

Lonża jeździecka to akcesorium niezmiernie często używane podczas nauki jazdy konnej oraz treningów. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne w sklepach? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie poleca się ich szukać?

Typy oraz funkcja lonży dla konia

Lonża dla konia to dość długa lina, z reguły 5-8 metrowa, na której prowadzony jest wierzchowiec w czasie nauki jazdy i doskonalenia technik związanych z trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle oraz dosiadem. Koń prowadzony jest po obwodzie okręgu, zaś lonża jest stosowana do korygowania reakcji zwierzęcia. Sprzęt ten służy też artystom cyrkowym oraz woltyżerom do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania prezentowanych ewolucji. Lonża przydaje się w dodatku przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się też w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim przypadku jest wykorzystywana do szkolenia młodych zwierząt oraz zapewnienia im odpowiedniej dawki ruchu.

Lonża dla konia – postaw na produkty popularnych firm

Obszerne spektrum przyrządów jeździeckich znajdziesz w bogato wyposażonych sklepach internetowych oferujących specjalistyczny ekwipunek w dobrych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże jeździeckie najlepszych firm – m.in. Jumptec, Imperial Riding czy Waldhausen. Szukasz lonży jeździeckiej w niebieskim, zielonym, a może różowym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade daje ogromny asortyment akcesoriów, które spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych dżokejów. W ofercie oferowane są artykuły wytworzone między innymi z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy karabińczyk, a miękkie tworzywo jest miłe w dotyku.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]