Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Robienie zakupów

Kup kontener KP 7

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą wytrzymałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Z jakiego powodu należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, płynne, a także sypkie. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały sypkie mogą także posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą też kontenery otwarte wykorzystywane do przechowywania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]