Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Kawę w kapsułkach zamówisz na https://cafessima.pl

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się także ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to z reguły ok 15%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. Obecnie do większości popularnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]