Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Jeśli chcesz nabyć kaski jeździeckie, odwiedź tę stronę

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są dwa typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, a także być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]