Katarek do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Przeziębienie u niemowlaka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej lekceważyć. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak zatem zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie usunie wydzielinę

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla malucha mało komfortowe. To wyjaśnia popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech, a bardziej złożone modele to odciągacze zasilane własnym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz wydzieliny jest nieskomplikowany w obsłudze i niezwykle wydajny, co wynika z jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też najpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Można go nabyć w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).