kontener na odpady, kontenery stalowe

Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże sporo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy okien i drzwi, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, a także gruz, złom – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci większych gabarytów

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]