Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Więcej w temacie shuttersów w salonie na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten element osłony okna można zastosować także w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – zastosowanie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że wspaniale wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, bowiem to w salonie domownicy spędzają sporą część dnia, jak również podejmują tu gości. W związku z tym warto zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale równocześnie wygodne. Dowolność ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala m.in. na pełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę włączyć coś w telewizji, lub jego lekkie ściemnienie, kiedy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie prosta konserwacja

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak również z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, a w trakcie zimy dłużej utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu niż w plisach firan, a ich czyszczenie jest nadzwyczaj łatwe i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]