Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Więcej szczegółów o domowym urządzeniu do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do masażu limfatycznego – pobudzenie krążenia limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory rękaw uciska kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ limfy. Jest dużo zaleceń do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w redukcji cellulitu oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – sprzęt do presoterapii do użytku domowego

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby chętnie stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą mobilnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg presoterapii. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, toteż bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. niewydolność serca bądź choroba nowotworowa, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]