Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Robienie zakupów

Zobacz, gdzie kupić środki do dezynfekcji rąk, wejdź na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na jednym centymetrze kwadratowym skóry dłoni. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach roznoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty, które powodują poważne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Na co dzień to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przygotowywaniu posiłków z mleka, mięsa (głównie z drobiu) czy jajek, ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]