Myślisz o dodatkowym ogrzaniu mieszkania? Rozważ biokominek stojący

Robienie zakupów Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Gdy nadchodzą jesienne miesiące czasem marzymy o tym, by ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż mieszkając w mieście jest to niemożliwe, bo w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie sprawdzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to wspaniałe rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy eleganckich hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, gdyż stosowane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, dlatego ich czyszczenie jest łatwe, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co najważniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, aby zapewnić mu stosowną cyrkulację powietrza, ponieważ spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zechcemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu spakować do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, przede wszystkim tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one także niezmiernie stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bo nie wyzwala tak dużej ilości ciepła, jak tradycyjny kominek, jednak jego zalety estetyczne powodują, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego stylu wnętrza

Rozmaitość biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dopasować do praktycznie dowolnego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych barwach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wyglądem tradycyjny kominek. Ci, którzy umeblowali dom w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o krągłym kształcie, które będą wspaniale wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz większe biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są zaopatrzone w kółka ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem wyglądu wielu modeli są słynni i uznani projektanci.