kremy przeciwzmarszczkowe do cery

Nawilż skórę kremami przeciwzmarszczkowymi do twarzy

Robienie zakupów Uroda

Nawet młodzieńcza skóra bez problemów wymaga stosownej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalny tok wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej zachować ich zdrowy wygląd. W największej mierze dotyczy to skóry twarzy, która jest w największym stopniu narażona na tworzenie się niepożądanych zmian, pośród których szczególnie dokuczliwe dla pań, jak i panów, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak istotne jest, żeby stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do rodzaju skóry i wieku. Na szczęście nie jest to skomplikowane, gdyż na rynku dostępne są kosmetyki dopasowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie czynniki są w nich zawarte?

Jednym z najistotniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często posiadają w składzie mocznik – komponent, który zespala cząstki wody i w ten sposób zapobiega jej utracie, a ponadto czyni skórę delikatniejszą. Kremy tego typu zawierają też ceramidy – tłuszcze, które także zapobiegają utracie wody dzięki temu, że wypełniają przerwy pomiędzy komórkami skórnymi. Istotnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a przy tym umożliwia substancjom odżywczym wniknąć głębiej w skórę.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka kategorii. Najistotniejszym kryterium podziału jest wiek użytkownika, do którego kierowany jest dany kosmetyk. Przy jego doborze powinno się też wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej partii ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu pod oczy lub do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]