Opony motocyklowe wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy

Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne

Jeśli chcesz kupić opony motocyklowe, skieruj się na ten adres.

Bezspornie jednym z najważniejszych elementów każdego motoru są opony. Tylko one podczas jazdy dotykają nawierzchni drogi, tym samym to one mają znaczny wpływ na osiągi, komfort i bezpieczeństwo podróży. To mocne powody ku temu, by ich dobór starannie przemyśleć i nie rozglądać się za oszczędnościami poprzez zakup niedrogiego ogumienia. Co więc wziąć pod uwagę, by mieć pewność, iż wybieramy opony wysokiej jakości, a zarazem właściwie dobrane do typu motoru, typu pokonywanych zwykle tras i naszego stylu jazdy?

Opony do motocykli – podmiana rozmiaru może skończyć się pechowo

Każdy model motocykla ma wskazany konkretny rozmiar kół, którego nie wolno zmieniać. Chociaż w przypadku samochodów taka zmiana rozmiaru nierzadko może okazać się uzasadniona, to jednak dla właścicieli motocykli na ogół kończy się tragicznie. Kupując opony do motocykli musimy więc dokładnie stosować się do wskazówek producenta jednośladu, bowiem założenie nieodpowiedniego ogumienia może bardzo silnie wpłynąć na sterowność i stabilność pojazdu.

Opony do motocykli – indeks prędkości i nośności

Wybierając opony motocyklowe, pod uwagę powinno się wziąć też inne ich cechy, za sprawą których lepiej dopasujemy je do uprawianego stylu jazdy. Znaczący jest indeks nośności, który informuje o tym, jakie maksymalne obciążenie wytrzyma dane ogumienie. Najistotniejszy jest natomiast indeks prędkości – im jest on wyższy, tym większą prędkość uda się rozwinąć na danych oponach.

Do jakiej jazdy nadają się radialne i diagonalne opony do motocykli?

Podczas kupna opon motocyklowych warto przyjrzeć się także kształtowi ich osnowy, a więc karkasowi. Pod tym względem wyróżniamy 2 rodzaje opon – radialne i diagonalne. Diagonalne, ze względu na grubsze ścianki boczne oraz nieskomplikowaną konstrukcję nadają się zwłaszcza do jazdy w terenie. Opony radialne z kolei cechują się promienistym ułożeniem osnowy i mniejszą deformacją, co sprawia, że są odpowiednim wyborem do maszyn wyczynowych.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]