maska ochronna, maseczka na twarz, maski wielorazowe

Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się jedynie z medykami lub grupami turystów zwiedzającymi Polskę. W ostatnim czasie z uwagi na pojawiające się okresowo ciężkie choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maski na twarz oraz te wielokrotnego użytku są coraz częściej zakładane przez Polaków.

Po co nam maseczki ochronne na twarz?

Maski na twarz osłaniają usta i nos, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie dostania się zarazków i wirusów do systemu przez śluzówkę. Niektóre modele maseczek wyposażone są w transparentną przesłonę z tworzywa sztucznego, która całkowicie zabezpiecza twarz, a przede wszystkim oczy, przez które także może dochodzić do zakażenia. Maseczki ochronne powinny być wykorzystywane przez pielęgniarki, lekarzy i policjantów, którzy są na co dzień narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z ludźmi zarażonymi. Zdrowym osobom takie maski przydadzą się do osłony przed groźnymi wirusami podczas codziennych zakupów czy korzystania z transportu publicznego. Stało się to nawet przymusem w okresie zagrożenia zarażeniem się bardzo groźnym koronawirusem COVID-19.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do powszedniego wykorzystania?

Maska na twarz powinna mieć kontakt ze skórą włącznie nie drażniącą powłoką tkaniny, np. bawełny. Maseczki ochronne powinny być komfortowe oraz umożliwiać swobodne oddychanie. Rekomenduje się kupować maski ochronne, które szyte są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w branży medycznej i które zostały wyjałowione przed zapakowaniem. Niektóre maski służą do wielokrotnego użytku, oczywiście pod warunkiem zachowania wskazówek znajdujących się w instrukcji do nich załączonej.

Adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]