Pozbądź się grzybów, bakterii i pyłu – o oczyszczaniu powietrza

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Problem marnej jakości powietrza dotyczy nawet mieszkańców niewielkich polskich miast. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Funkcjonujący przez dziesięciolecia brak ustaw dotyczących domowych instalacji grzewczych i kar za spalanie w paleniskach szkodliwych surowców, jak przykładowo produkty z plastiku czy gumy, spowodowały duże zapylenie powietrza. Oddziałuje to niekorzystnie na samopoczucie obywateli. Czy można w związku z tym zatroszczyć się samodzielnie o oczyszczanie powietrza?

Sprzęt do oczyszczania powietrza dla alergików

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który państwa wysoko uprzemysłowione muszą koniecznie rozwiązać, jeśli zależy im na zdrowiu swoich mieszkańców. Będzie to niewątpliwie długotrwały oraz niełatwy proces. Miast jednak czekać, aż poprawi się jakość powietrza, można już w tej chwili samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkadziesiąt minut można efektywnie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większości bakterii i wirusów, powodujących częstokroć wiele chorób. Zalety używania urządzenia do oczyszczania powietrza docenią przede wszystkim osoby borykające się z uczuleniem bądź astmą, ale i osoby zdrowe błyskawicznie odczują pozytywny wpływ czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – jakie wybrać?

Osoby osiedlone w pobliżu często uczęszczanych dróg i obywatele silnie uprzemysłowionych terenów powinni wybrać oczyszczacze, które efektywnie uporają się z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj zwłaszcza o przechwycenie cząsteczek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również pozbyć się z niego nie tylko zarazków, bakterii oraz zalążków grzybów, ale także niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który bywa obecny w naszym otoczeniu w mniejszej lub większej kondensacji. Kupując aparat do oczyszczania powietrza, powinno się zwrócić uwagę czy ma ono adekwatne atesty.