Sklep z roletami – wybierz coś dla swojego domu

Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przywykliśmy do zasłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale również pomaga to regulować ilość światła wpadających do mieszkania. Najczęściej do zakrywania okien używa się zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie typy rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych czy okiennych. W wielu z nich kupimy również wszystkie niezbędne akcesoria, tj. kółka z żabkami, rozety, wsporniki sufitowe i ścienne czy karnisze metalowe. W jednym sklepie będziemy mogli złożyć pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, które rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na takich roletach dość łatwo osiada kurz, gdyż produkowane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju służą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Te rolety mają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z tworzywa, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – jakich błędów nie popełnić

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Pamiętajmy jednak o tym, by dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania i będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc fachowca.