Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Jeśli chcesz kupić sok z kiszonej kapusty, koniecznie sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan powtórnie powróciły do naszego menu. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też nowe, dotychczas mniej lubiane owoce oraz warzywa. Kiedy mówimy o leczniczych atutach żywności poddanej fermentacji nie można zapomnieć również o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy czy różnego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają w łatwy i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego organizmu składniki konieczne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Jakie witaminy zawiera sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie mnóstwo substancji mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Najważniejszym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z kapusty, buraków czy pozostałych kiszonek to także świetne źródło witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy również pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy P i K, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonych buraków – czemu należy go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę jelit. Dodatkowo liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, zmniejszają symptomy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają poradzić sobie ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy czy refluks. Wzmagają one również apetyt i stanowią ochronę w trakcie leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]