Sól kłodawska i himalajska – bogaty skład mineralny

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Zobacz, gdzie nabyć sól himalajską, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Sole/119

Związkiem chemicznym koniecznym do prawidłowego działania organizmu człowieka jest sól. Jakie własności ma niejodowana sól kłodawska oraz sól himalajska? Dlaczego powinno się wykorzystywać je podczas gotowania?

Właściwości różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najistotniejszych przypraw, która wspaniale podbija smak jedzenia. Jakkolwiek nieumiarkowane użycie soli ma niepożądany wpływ na nasze samopoczucie, to jej rozważne ilości (nieprzekraczające 6 g na dobę) są niezbędne dla poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sól zaopatruje nas wszak w sód, to jest w pierwiastek odpowiedzialny za podtrzymanie optymalnego ciśnienia we krwi i gospodarkę wodną. Jednym ze zdrowych typów soli jest różowa sól himalajska czerpana ze pokładów liczących blisko 250 mln lat. Produkt ten zawiera wiele cennych minerałów oraz pierwiastków, takich jak żelazo, selen czy magnez, a zarazem nie posiada niebezpiecznych zanieczyszczeń i składników, takich jak metale ciężkie. Różowa sól himalajska znakomicie wpływa na smak potraw i jest do kupienia zarówno w formie grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – używana nie tylko w przemyśle spożywczym

Sól kłodawska niejodowana z kolei to składnik o wysokim stopniu czystości – zawiera ok. 97% NaCl i stanowi idealny do domowych przetworów. Jest m.in. kopalnią magnezu, wapnia czy żelaza, czyli pierwiastków potrzebnych do zachowania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska czerpana jest w kopalni Kłodawa w Wielkopolsce. Nie ługuje jej się, zatem nie traci swoich cech i jest bez problemu przyswajana przez organizm. Sól kłodawska jest powszechnie wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale też sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]