wosk do drewna, środki do konserwacji drewna

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych

Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Środki do ochrony drewna to preparaty wykorzystywane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego należy zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do ochrony drewna – zastosowanie

Drewno to materiał nadający pomieszczeniu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie stosowany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady). Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast środki używane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im piękny połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie zestawione składniki zawarte w impregnatach powodują, iż podłoga jest znacznie bardziej odporna na eksploatację i zniszczenia. Należy niemniej jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w stosowny sposób – myć środkami na bazie wosków i olejów.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]