Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Robienie zakupów Usługi branży budowlanej

Szukasz rynnien dachowych? Sprawdź www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć doboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – podobnie jak montaż rynien. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy wchodzą w ich skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu albo pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny plastikowe, PCV albo metalowe – co zamontować?

W asortymencie hurtowników znajdziemy orynnowanie dachu wykonane z kilku surowców – m. in z metalu PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien warto więc przedyskutować ze specjalistą.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08