W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Rolety dzień i noc są jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. To także świetny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka albo gabinetu, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale różnych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde współczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoracyjną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.