W którym pokoju postawić na roletę podgumowaną?

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

W najupalniejsze dni roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed wyjściem z domu zaciągnij okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz ciesz się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, doskonałym do relaksu. Taki model rolety w pełni nie przepuszcza światła słonecznego. Jak działa roleta podgumowana? W jakich wnętrzach spisze się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Charakterystyka rolet podgumowanych

Największym atutem rolety podgumowanej jest to, że powoduje ona pełne zaciemnienie pomieszczenia. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza światła do pokoju, tym samym wnętrze się nie grzeje. Szczególnie w sezonie letnim zachowanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzacji, to wybierz ten typ rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są montowane we wnętrzach, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale też w silnie nasłonecznionych pokojach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane najczęściej występują w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego albo mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten typ sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których szukasz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, salon oraz gabinet, to świetne pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych detali pokoju lub wybierz model w w pełni kontrastujący z nimi. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem pomieszczenia, jednak wszystko zależy od Twojej kreatywności i koncepcji ich aranżacji.