Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Więcej o szatersach.

Planując aranżację pomieszczenia, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które nieraz zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Główną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, dzięki czemu można łatwo je ustawić pod rozmaitymi kątami, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wytwarza się je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, jak również z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie widuje się nadal dość rzadko, ale większość na pewno rozpoznaje je z telewizji bądź kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w RPA i w krajach śródziemnomorskich.

Plusy shuttersów

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko znakomicie się prezentują, ale mają także praktyczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: w upalne dni hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać stracie ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niesłychanie szykowny wygląd, a więc podnoszą wartość domu. Należy także uwydatnić, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia sznurów, co rodzice małych dzieci lub posiadacze psów i kotów, które mogłyby wplątać się wystające linki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]