Właściwości i możliwe zastosowania kabla koncentrycznego

Rozwiązania dla przemysłu

Sprawdź, gdzie kupić kabel koncentryczny.

W dużej liczbie mieszkań znaleźć można telewizor. Większość z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy dokument bądź dobrej jakości serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną kupić można bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znajdują się obecnie rozmaite kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi właściwościami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien spojrzeć na jego ważne parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Najlepszym wyborem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż przewód odznacza się wysokim poziomem oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie wpływać na jakość odbioru. Kable koncentryczne przodujących marek świetnie sprawdzą się nie tylko w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci teletechnicznych tak małych, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Za sprawą tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są bardzo małe bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią kompozycja materiałów różnego typu. Bardzo często rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał cechujący się trwałością, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz budynków, do wykonania osłony używane są materiały odporne na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]