Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Podróże Sport, rekreacja, hobby

Co trzeba wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć również o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także wśród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem kłopotów bywa też samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje lub Karakorum rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]